Vi är nära dig

Malmö

Försäljning och produktion
Huvudkontor

Tel: 040-601 05 00
Bariumgatan 15-19
213 64 Malmö

Leveransadress:
Bariumgatan 19

Stockholm

Försäljning och produktion

Tel: 08-39 21 00
Flygfältsgatan 3
128 30 Skarpnäck

Borlänge

Försäljning och produktion

Tel: 0243-682 50
Gjutargatan 32
781 70 Borlänge

Finspång

Försäljning och produktion

Tel: 010-440 00 00
Grytgölsvägen 140
612 74 Grytgöl

Västerås

Elkraftcenter

Varmvalsvägen 13
721 30 Västerås

info.se@harjuelekter.com

Våra medarbetare

Thomas Andersson

Marknadschef
040-601 05 02
070-413 05 02
thomas.andersson@harjuelekter.com

Martin Frank

Marknads- och försäljningschef (tillträdande)
021-450 51 80
076-134 50 80
martin.frank@harjuelekter.com

Magnus Anundsson

Affärsområdesansvarig Energi
010-440 00 67
070-377 37 67
magnus.anundsson@harjuelekter.com

Roland Andersson

Affärsområdesansvarig Infrastruktur
040-601 05 04
070-413 05 04
roland.andersson@harjuelekter.com

Per Magnusson

Affärsområdesansvarig Kommunikation och Automation
010-440 00 13
070-911 96 13
per.magnusson@harjuelekter.com

Leif Öberg

Sälj- och produktansvarig Teknikhus
010-440 00 22
073-056 16 08
leif.oberg@harjuelekter.com

Andreas Gullström

Regionssäljare Syd-Öst
010-440 00 15
070-681 79 47
andreas.gullstrom@harjuelekter.com

Jan Axelsson

Regionssäljare Mälardalen
08-121 595 75
070-421 07 76
jan.axelsson@harjuelekter.com

Emil Printz

Regionssäljare Norr
0243-682 55
073-065 83 95
emil.printz@harjuelekter.com

Mika Pohjonen

Anbudschef
072-080 77 71
mika.pohjonen@harjuelekter.com

Oto Magyar

Kalkylator Lågspänning
08-121 595 83
072-080 77 83
oto.magyar@harjuelekter.com

Bosse Nordqvist

Kalkylator Lågspänning
08-121 595 70
070-493 01 99
bo.nordquist@harjuelekter.com

Dan Ring

Kalkylator Lågspänning Borlänge
0243-682 51
076-783 99 50
dan.ring@harjuelekter.com

Olivia Letelier

Säljsupport
040-601 05 01
olivia.letelier@harjuelekter.com

Jeanette Hällje

Inköpschef
040-601 05 20
072-080 77 20
jeanette.hallje@harjuelekter.com

Annika Karlstein

Logistikansvarig Malmö
040-601 05 24
annika.karlstein@harjuelekter.com

Marie Claesson

Logistik- och inköpsansvarig Grytgöl
010-440 00 23
marie.claesson@harjuelekter.com

Mattias Envall

Logistik- och inköpsansvarig Borlänge
0243-682 53
mattias.envall@harjuelekter.com

Branco Gabrielsson

Inköp Lågspänningsproduker
040-601 05 06
branco.gabrielsson@harjuelekter.com

Daniel Fischer

Logistikansvarig Stockholm
073-738 45 41
daniel.fischer@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-601 05 23
johan.thimgren@harjuelekter.com

Mårten Bengtsson

Redovisningsekonom

marten.bengtsson@harjuelekter.com

Mika Pohjonen

Projekt- och anbudschef
072-080 77 71
mika.pohjonen@harjuelekter.com

Kim Smidje

Teknisk support och dokumentation
040-601 05 21
072-080 77 01
kim.smidje@harjuelekter.com

Sven Karlsson

Projektledare
040-601 05 07
070-509 12 34
sven.karlsson@harjuelekter.com

Per Linder

Projektledare
040-601 05 11
073-332 48 18
per.linder@harjuelekter.com

Miroslav Pajic

Projektledare
08-121 595 84
072-080 77 84
miroslav.pajic@harjuelekter.com

Bengt Petersson

Projektledare
040-601 05 09
070-413 05 09
bengt.petersson@harjuelekter.com

Magnus Jystrand

Team Leader Konstruktion
040-601 05 03
072-727 59 03
magnus.jystrand@harjuelekter.com

Anders Abrahamsson

Konstruktör Teknikhus
010-440 00 11
070-725 03 68
anders.abrahamsson@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Konstruktör
021-450 51 02
072-080 77 02
thomas.b.andersson@harjuelekter.com

Andreas Axelsson

Konstruktör
040-601 05 25
072-080 77 25
andreas.axelsson@harjuelekter.com

Freddie Backlund

Konstruktör
0243-682 52
072-080 77 52
freddie.backlund@harjuelekter.com

Tommy Carlberg

Konstruktör Teknikhus
010-440 00 19
072-080 77 19
tommy.carlberg@harjuelekter.com

Christoffer Johansson

Konstruktör
0243-682 50
christoffer.johansson@harjuelekter.com

Wojtek Juhlin

Konstruktör
021-450 51 03
072-080 77 03
wojtek.juhlin@harjuelekter.com

Gabriel Nayis

Konstruktör
08-121 595 74
073-976 51 00
gabriel.nayis@harjuelekter.com

Arvid Strömberg

Elansvarig Teknikhus
010-440 00 27
072-080 77 27
arvid.stromberg@harjuelekter.com

Jan Svensson

Konstruktör
040-601 05 08
070-510 74 12
jan.svensson@harjuelekter.com

Mikael Söderberg

Konstruktör
08-121 595 73
070-478 25 69
mikael.soderberg@harjuelekter.com

Mikael Thyselius

Konstruktör Teknikhus
010-440 00 30
072-080 77 30
mikael.thyselius@harjuelekter.com

Dennis Åström

Konstruktör
040-601 05 13
070-413 05 13
dennis.astrom@harjuelekter.com

Mats Andersson

Serviceansvarig
010-440 00 08
076-911 42 08
mats.andersson@harjuelekter.com

Lavdrim Osmani

Service
040-601 05 10
072-080 77 10
lavdrim.osmani@harjuelekter.com

Ronnie Zander

Service
021-450 51 04
072-080 77 04
ronnie.zander@harjuelekter.com

Mikael Schwartz Jonsson

VD
021-450 51 51
073-870 01 51
mikael.s.jonsson@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-601 05 23
072-200 46 03
johan.thimgren@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Marknadschef
040-601 05 02
070-413 05 02
thomas.andersson@harjuelekter.com

Linus Erlandsson

Operations Manager
040-601 05 18
072-727 59 01
linus.erlandsson@harjuelekter.com

Jeanette Hällje

Platschef Malmö
040-601 05 20
072-080 77 20
jeanette.hallje@harjuelekter.com

Tommy Hallgren

Platschef Grytgöl
010-440 00 24
073-085 01 05
tommy.hallgren@harjuelekter.com

Mikael Berghand

Platschef Stockholm
08-121 595 78
072-080 77 78
mikael.berghand@harjuelekter.com

Dan Ring

Platschef Borlänge
0243-682 51
076-783 99 50
dan.ring@harjuelekter.com

Peter Tomczak

Informationschef
070-513 67 75
peter.tomczak@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Marknadschef
040-601 05 02
070-413 05 02
thomas.andersson@harjuelekter.com

Martin Frank

Marknads- och försäljningschef (tillträdande)
021-450 51 80
076-134 50 80
martin.frank@harjuelekter.com

Magnus Anundsson

Affärsområdesansvarig Energi
010-440 00 67
070-377 37 67
magnus.anundsson@harjuelekter.com

Roland Andersson

Affärsområdesansvarig Infrastruktur
040-601 05 04
070-413 05 04
roland.andersson@harjuelekter.com

Per Magnusson

Affärsområdesansvarig Kommunikation och Automation
010-440 00 13
070-911 96 13
per.magnusson@harjuelekter.com

Leif Öberg

Sälj- och produktansvarig Teknikhus
010-440 00 22
073-056 16 08
leif.oberg@harjuelekter.com

Andreas Gullström

Regionssäljare Syd-Öst
010-440 00 15
070-681 79 47
andreas.gullstrom@harjuelekter.com

Jan Axelsson

Regionssäljare Mälardalen
08-121 595 75
070-421 07 76
jan.axelsson@harjuelekter.com

Emil Printz

Regionssäljare Norr
0243-682 55
073-065 83 95
emil.printz@harjuelekter.com

Mika Pohjonen

Anbudschef
072-080 77 71
mika.pohjonen@harjuelekter.com

Oto Magyar

Kalkylator Lågspänning
08-121 595 83
072-080 77 83
oto.magyar@harjuelekter.com

Bosse Nordqvist

Kalkylator Lågspänning
08-121 595 70
070-493 01 99
bo.nordquist@harjuelekter.com

Dan Ring

Kalkylator Lågspänning Borlänge
0243-682 51
076-783 99 50
dan.ring@harjuelekter.com

Olivia Letelier

Säljsupport
040-601 05 01
olivia.letelier@harjuelekter.com

Jeanette Hällje

Inköpschef
040-601 05 20
072-080 77 20
jeanette.hallje@harjuelekter.com

Annika Karlstein

Logistikansvarig Malmö
040-601 05 24
annika.karlstein@harjuelekter.com

Marie Claesson

Logistik- och inköpsansvarig Grytgöl
010-440 00 23
marie.claesson@harjuelekter.com

Mattias Envall

Logistik- och inköpsansvarig Borlänge
0243-682 53
mattias.envall@harjuelekter.com

Branco Gabrielsson

Inköp Lågspänningsproduker
040-601 05 06
branco.gabrielsson@harjuelekter.com

Daniel Fischer

Logistikansvarig Stockholm
073-738 45 41
daniel.fischer@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-601 05 23
johan.thimgren@harjuelekter.com

Mårten Bengtsson

Redovisningsekonom

marten.bengtsson@harjuelekter.com

Mika Pohjonen

Projekt- och anbudschef
072-080 77 71
mika.pohjonen@harjuelekter.com

Kim Smidje

Teknisk support och dokumentation
040-601 05 21
072-080 77 01
kim.smidje@harjuelekter.com

Sven Karlsson

Projektledare
040-601 05 07
070-509 12 34
sven.karlsson@harjuelekter.com

Per Linder

Projektledare
040-601 05 11
073-332 48 18
per.linder@harjuelekter.com

Miroslav Pajic

Projektledare
08-121 595 84
072-080 77 84
miroslav.pajic@harjuelekter.com

Bengt Petersson

Projektledare
040-601 05 09
070-413 05 09
bengt.petersson@harjuelekter.com

Magnus Jystrand

Team Leader Konstruktion
040-601 05 03
072-727 59 03
magnus.jystrand@harjuelekter.com

Anders Abrahamsson

Konstruktör Teknikhus
010-440 00 11
070-725 03 68
anders.abrahamsson@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Konstruktör
021-450 51 02
072-080 77 02
thomas.b.andersson@harjuelekter.com

Andreas Axelsson

Konstruktör
040-601 05 25
072-080 77 25
andreas.axelsson@harjuelekter.com

Freddie Backlund

Konstruktör
0243-682 52
072-080 77 52
freddie.backlund@harjuelekter.com

Tommy Carlberg

Konstruktör Teknikhus
010-440 00 19
072-080 77 19
tommy.carlberg@harjuelekter.com

Christoffer Johansson

Konstruktör
0243-682 50
christoffer.johansson@harjuelekter.com

Wojtek Juhlin

Konstruktör
021-450 51 03
072-080 77 03
wojtek.juhlin@harjuelekter.com

Gabriel Nayis

Konstruktör
08-121 595 74
073-976 51 00
gabriel.nayis@harjuelekter.com

Arvid Strömberg

Elansvarig Teknikhus
010-440 00 27
072-080 77 27
arvid.stromberg@harjuelekter.com

Jan Svensson

Konstruktör
040-601 05 08
070-510 74 12
jan.svensson@harjuelekter.com

Mikael Söderberg

Konstruktör
08-121 595 73
070-478 25 69
mikael.soderberg@harjuelekter.com

Mikael Thyselius

Konstruktör Teknikhus
010-440 00 30
072-080 77 30
mikael.thyselius@harjuelekter.com

Dennis Åström

Konstruktör
040-601 05 13
070-413 05 13
dennis.astrom@harjuelekter.com

Mats Andersson

Serviceansvarig
010-440 00 08
076-911 42 08
mats.andersson@harjuelekter.com

Lavdrim Osmani

Service
040-601 05 10
072-080 77 10
lavdrim.osmani@harjuelekter.com

Ronnie Zander

Service
021-450 51 04
072-080 77 04
ronnie.zander@harjuelekter.com

Mikael Schwartz Jonsson

VD
021-450 51 51
073-870 01 51
mikael.s.jonsson@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-601 05 23
072-200 46 03
johan.thimgren@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Marknadschef
040-601 05 02
070-413 05 02
thomas.andersson@harjuelekter.com

Linus Erlandsson

Operations Manager
040-601 05 18
072-727 59 01
linus.erlandsson@harjuelekter.com

Jeanette Hällje

Platschef Malmö
040-601 05 20
072-080 77 20
jeanette.hallje@harjuelekter.com

Tommy Hallgren

Platschef Grytgöl
010-440 00 24
073-085 01 05
tommy.hallgren@harjuelekter.com

Mikael Berghand

Platschef Stockholm
08-121 595 78
072-080 77 78
mikael.berghand@harjuelekter.com

Dan Ring

Platschef Borlänge
0243-682 51
076-783 99 50
dan.ring@harjuelekter.com

Peter Tomczak

Informationschef
070-513 67 75
peter.tomczak@harjuelekter.com

Kontakta oss

    Vi finns i Norden och Baltikum

    Harju Elekter är idag representerat i Estland, Finland, Litauen och Sverige. Besök våra kollegor via länkarna nedan.

    Koncernen
    Harju Elekter, Ulvila
    Harju Elekter, Kurikka
    Telesilta, FI
    Harju Elekter UAB, LT