Huvudkontor
Försäljning och produktion Malmö

Tel: 040-601 05 00
Adress: Bariumgatan 15-19, 213 64 Malmö
Leveransadress: Bariumgatan 19, 213 64 Malmö
E-post: info.se@harjuelekter.com

Försäljning och produktion Stockholm

Tel: 08-39 21 00
Adress: Flygfältsgatan 3, 128 30 Skarpnäck
Leveransadress: Flygfältsgatan 3, 128 30 Skarpnäck
E-post: info.se@harjuelekter.com

Försäljning och produktion Borlänge

Tel: 0243-682 50
Adress: Gjutargatan 32, 781 70 Borlänge
Leveransadress: Gjutargatan 32, 781 70 Borlänge
E-post: info.se@harjuelekter.com

Försäljning och produktion Finspång

Tel: 010-440 00 00
Adress: Grytgölsvägen 140, 612 74 Grytgöl
Leveransadress: Grytgölsvägen 140, 612 74 Grytgöl
E-post: info.se@harjuelekter.com

Våra medarbetare

Thomas Andersson

Marknadschef och Affärsområdesansvarig Förnybart
040-6010502
070-4130502
thomas.andersson@harjuelekter.com

Magnus Anundsson

Affärsområdesansvarig Energi
070-3773767
magnus.anundsson@harjuelekter.com

Roland Andersson

Affärsområdesansvarig Infrastruktur
040-6010504
070-4130504
roland.andersson@harjuelekter.com

Olle Melin

Affärsområdesansvarig Kommunikation och Regionssäljare Väst
010-4400018
072-0502690
olle.melin@harjuelekter.com

Navin Mishra

Sälj- och produktansvarig Solsystem
040-6010505
072-0807705
navin.mishra@harjuelekter.com

Leif Öberg

Sälj- och produktansvarig Teknikhus
010-4400022
073-0561608
leif.oberg@harjuelekter.com

Andreas Gullström

Regionssäljare Syd-Öst
010-4400015
070-6817947
andreas.gullstrom@harjueleker.com

Jan Axelsson

Regionssäljare Mälardalen
08-12159575
070-4210776
jan.axelsson@harjuelekter.com

Emil Printz

Regionssäljare Norr
0243-68255
073-0658395
emil.printz@harjuelekter.com

Bosse Nordqvist

Kalkylator Lågspänning
08-12159570
070-4930199
bo.nordquist@harjuelekter.com

Annika Karlstein

Logistikansvarig Malmö
040-6010524
annika.karlstein@harjuelekter.com

Marie Claesson

Logistikansvarig Grytgöl
010-4400023
marie.claesson@harjuelekter.com

Mattias Envall

Logistikansvarig Borlänge
0243-68253
mattias.envall@harjuelekter.com

Grzegorz Ciesla

Logistikansvarig Stockholm
08-12159572
grzegorz.ciesla@harjuelekter.com

Branco Gabrielsson

Inköp Lågspänningsproduker
040-6010506
branco.gabrielsson@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-6010523
johan.thimgren@harjuelekter.com

Els-Marie Evertsson

Ekonom
010-440017
els-marie.evertsson@harjuelekter.com

Olivia Letelier

Ekonomiassistent
040-6010501
olivia.letelier@harjuelekter.com

Daniel Mokus

Projektchef
08-12159577
072-0807777
daniel.mokus@harjuelekter.com

Andreas Axelsson

Konstruktör / Projektledare
040-6010525
072-0807725
andreas.axelsson@harjuelekter.com

Dennis Åström

Konstruktör / Projektledare
040-6010513
070-4130513
dennis.astrom@harjuelekter.com

Magnus Jystrand

Konstruktör / Projektledare
040-6010503
072-7275903
magnus.jystrand@harjuelekter.com

Jan Svensson

Konstruktör / Projektledare
040-6010508
070-5107412
jan.svensson@harjuelekter.com

Bengt Petersson

Konstruktör / Projektledare
040-6010509
0704-130509
bengt.petersson@harjuelekter.com

Anders Abrahamsson

Konstruktör Teknikhus
010-4400011
anders.abrahamsson@harjuelekter.com

Arvid Strömberg

Elansvarig Teknikhus
010-4400027
072-0807727
as@sebab.se

Hanna Gustavsson

Beredning Teknikhus

hanna.gustavsson@harjuelekter.com

Christoffer Johansson

Konstruktör Lågspänning
0243-68250
christoffer.johansson@harjuelekter.com

Freddie Backlund

Konstruktör Lågspänning
0243-68252
072-0807752
freddie.backlund@harjuelekter.com

Gabriel Nayis

Konstruktör Lågspänning
08-12159574
gabriel.nayis@harjuelekter.com

Jeff Olsson

Konstruktör Lågspänning
040-6010516
072-0807716
jeff.olsson@harjuelekter.com

Mikael Söderberg

Konstruktör Lågspänning
08-12159573
mikael.soderberg@harjuelekter.com

Mikael Schwartz Jonsson

VD
040-601
073-8700151
mikael.s.jonsson@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-6010523
072-2004603
johan.thimgren@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Marknadschef
040-6010502
070-4130502
thomas.andersson@harjuelkter.com

Linus Erlandsson

Platschef Malmö
040-6010518
072-7275901
linus.erlandsson@harjuelekter.com

Tommy Hallgren

Platschef Grytgöl
0110-4400024
073-0850105
tommy.hallgren@harjuelekter.com

Mikael Berghand

Platschef Stockholm
08-12159578
072-0807778
mikael.berghand@harjuelekter.com

Dan Ring

Platschef Borlänge
0243-68251
076-7839950
dan.ring@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Marknadschef och Affärsområdesansvarig Förnybart
040-6010502
070-4130502
thomas.andersson@harjuelekter.com

Magnus Anundsson

Affärsområdesansvarig Energi
070-3773767
magnus.anundsson@harjuelekter.com

Roland Andersson

Affärsområdesansvarig Infrastruktur
040-6010504
070-4130504
roland.andersson@harjuelekter.com

Olle Melin

Affärsområdesansvarig Kommunikation och Regionssäljare Väst
010-4400018
072-0502690
olle.melin@harjuelekter.com

Navin Mishra

Sälj- och produktansvarig Solsystem
040-6010505
072-0807705
navin.mishra@harjuelekter.com

Leif Öberg

Sälj- och produktansvarig Teknikhus
010-4400022
073-0561608
leif.oberg@harjuelekter.com

Andreas Gullström

Regionssäljare Syd-Öst
010-4400015
070-6817947
andreas.gullstrom@harjueleker.com

Jan Axelsson

Regionssäljare Mälardalen
08-12159575
070-4210776
jan.axelsson@harjuelekter.com

Emil Printz

Regionssäljare Norr
0243-68255
073-0658395
emil.printz@harjuelekter.com

Bosse Nordqvist

Kalkylator Lågspänning
08-12159570
070-4930199
bo.nordquist@harjuelekter.com

Annika Karlstein

Logistikansvarig Malmö
040-6010524
annika.karlstein@harjuelekter.com

Marie Claesson

Logistikansvarig Grytgöl
010-4400023
marie.claesson@harjuelekter.com

Mattias Envall

Logistikansvarig Borlänge
0243-68253
mattias.envall@harjuelekter.com

Grzegorz Ciesla

Logistikansvarig Stockholm
08-12159572
grzegorz.ciesla@harjuelekter.com

Branco Gabrielsson

Inköp Lågspänningsproduker
040-6010506
branco.gabrielsson@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-6010523
johan.thimgren@harjuelekter.com

Els-Marie Evertsson

Ekonom
010-440017
els-marie.evertsson@harjuelekter.com

Olivia Letelier

Ekonomiassistent
040-6010501
olivia.letelier@harjuelekter.com

Daniel Mokus

Projektchef
08-12159577
072-0807777
daniel.mokus@harjuelekter.com

Andreas Axelsson

Konstruktör / Projektledare
040-6010525
072-0807725
andreas.axelsson@harjuelekter.com

Dennis Åström

Konstruktör / Projektledare
040-6010513
070-4130513
dennis.astrom@harjuelekter.com

Magnus Jystrand

Konstruktör / Projektledare
040-6010503
072-7275903
magnus.jystrand@harjuelekter.com

Jan Svensson

Konstruktör / Projektledare
040-6010508
070-5107412
jan.svensson@harjuelekter.com

Bengt Petersson

Konstruktör / Projektledare
040-6010509
0704-130509
bengt.petersson@harjuelekter.com

Anders Abrahamsson

Konstruktör Teknikhus
010-4400011
anders.abrahamsson@harjuelekter.com

Arvid Strömberg

Elansvarig Teknikhus
010-4400027
072-0807727
as@sebab.se

Hanna Gustavsson

Beredning Teknikhus

hanna.gustavsson@harjuelekter.com

Christoffer Johansson

Konstruktör Lågspänning
0243-68250
christoffer.johansson@harjuelekter.com

Freddie Backlund

Konstruktör Lågspänning
0243-68252
072-0807752
freddie.backlund@harjuelekter.com

Gabriel Nayis

Konstruktör Lågspänning
08-12159574
gabriel.nayis@harjuelekter.com

Jeff Olsson

Konstruktör Lågspänning
040-6010516
072-0807716
jeff.olsson@harjuelekter.com

Mikael Söderberg

Konstruktör Lågspänning
08-12159573
mikael.soderberg@harjuelekter.com

Mikael Schwartz Jonsson

VD
040-601
073-8700151
mikael.s.jonsson@harjuelekter.com

Johan Thimgren

Ekonomichef
040-6010523
072-2004603
johan.thimgren@harjuelekter.com

Thomas Andersson

Marknadschef
040-6010502
070-4130502
thomas.andersson@harjuelkter.com

Linus Erlandsson

Platschef Malmö
040-6010518
072-7275901
linus.erlandsson@harjuelekter.com

Tommy Hallgren

Platschef Grytgöl
0110-4400024
073-0850105
tommy.hallgren@harjuelekter.com

Mikael Berghand

Platschef Stockholm
08-12159578
072-0807778
mikael.berghand@harjuelekter.com

Dan Ring

Platschef Borlänge
0243-68251
076-7839950
dan.ring@harjuelekter.com

Kontakta oss

Vi finns i Norden och Baltikum

Harju Elekter är idag representerat i Estland, Finland, Litauen och Sverige. Besök våra kollegor via länkarna nedan.

Koncernen
Satmatic, FI
Finnkumu, FI
Telesilta, FI
Harju Elekter UAB, LT